از مهم ترین خطاهای سیستمی هنگام ورود به سیستم سپیدار مواج شدن با خطای قفل سپیدار است.

نرم افزار سپیدار در هنگام ورود، ممکن است مواجه شدن با پیغام” خطای قفل 1″ باشد. برای رفع این مشکل می توانید ابتدا قفل سخت افزاری خود را به یکی از پورت های کامپیوترتان وصل کنید.

در صورتی که باز هم با مشکل روبرو شدید می توانید با بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید...

دراین جا با شماره های خطاهای قفل سپیدار اعم از خطای قفل 1 و 2 و 3 و... و راه حل هر یک خدمت کاربران محترم سیستم سپیدار هستیم ...

سوال و خطای قفل سپیدار
راه حل
زمان ورود به برنامه خطای قفل 1 مشاهده میشود، علت چیست؟
الف)در صورتی   که قفل روی سیستمی باشد که خطا میدهد: 1)قفل به سیستم متصل نشده است و یا قفل   توسط سیستم شناسایی نشده است.(در صورت عدم شناسایی قفل را به پورت دیگری متصل   کرده و یا از یک رابط مانند USB HUB جهت اتصال قفل به سیستم استفاده شود و اگر   موس و كيبورد از USB استفاده مي كنند ابتدا آنها را از سيستم جدا كرده قفل را   متصل نماييد بعد شناسايي قفل توسط سیستم، موس و كيبورد را به پورت USBمتصل   نماييد مشكل مرتفعمي گردد.   2)در   تنظیمات بانک اطلاعاتی و قفل در قسمت تنظیمات قفلمیبایست گزینه ی قفل بر روی   همین ایستگاه کاری قرار داردتیک داشته باشد.3)انجام مراحل خطای قفل 8 جهت رفع خطاب)در صورتی که سیستم ایستگاه کاری باشد:   1)در پنجره ی ورود به برنامه در قسمتتنظیمات   بانک اطلاعاتی و قفل در تنظیمات قفل میبایست تیک روی آیتم دوم باشد و در کادر   خالی ip سیستم سرور یا نام سرور وارد شود.2)انجام مراحل خطای قفل 8 جهت رفع خطانکته***در صورتی که روی سیستم سرور خطای قفل 1 مشاهده شود و تمامی مراحل   جهت رفع خطا طی شود و همچنین روی سیستم دیگری هم تست شود و مجدد خطای قفل 1   مشاهده شود میبایست تعویض قفل ثبت گردد.  
برخی از کلاینت ها موقع کار با سیستم بطور خودکار از برنامه خارج   می شوند، این مشکل چگونه قابل حل می باشد؟
مشکل پریدن   از سیستم در برخی از کلاینت ها مربوط به نوسانات الکتریکی است که بر روی پورت   قفل سخت افزاری اتفاق می افتد. برای کنترل نوسانات و جلوگیری از وقوع این مشکل   بهتر است قفل سخت افزاری را از طریق یک هاب usb آداپتوردار به کامپیوتر خود وصل   نمایید.
هنگام ورود به برنامه خطای عدم تطابق شماره سریال میدهد. علت   چیست؟
می بایستی   قفل تعویض شود.
خطای Invalid length for a Base-64 char array.
باید قفل   تعویض شود.  
زمان ورود به برنامه خطای قفل 2 مشاهده میشود، علت چیست؟
الف)در صورتی   که قفل روی سیستمی باشد که خطا میدهد: 1)قفل به سیستم متصل نشده است و یا قفل   توسط سیستم شناسایی نشده است.(در صورت عدم شناسایی قفل را به پورت دیگری متصل   کرده و یا از یک رابط مانند USB HUB جهت اتصال قفل به سیستم استفاده شود و اگر   موس و كيبورد از USB استفاده مي كنند ابتدا آنها را از سيستم جدا كرده قفل را   متصل نماييد بعد شناسايي قفل توسط سیستم، موس و كيبورد را به پورت USBمتصل   نماييد مشكل مرتفع مي گردد. 2)در تنظیمات بانک اطلاعاتی و قفل در قسمت تنظیمات   قفل میبایست گزینه ی قفل بر روی همین ایستگاه کاری قرار داردتیک داشته باشد .   3)انجام مراحل خطای قفل 8 جهت رفع خطا 4)خطای قفل میتواند میتواند ناشی از   نوسانات الكتريكي روي پورت USB باشد. 5)قفل سخت افزاری، قفل سخت افزاری نرم   افزار دیگری باشد. 6)در صورتی که از قفل سیستم دشت استفاده شود نیز در هنگام   اجرای برنامه سپیدار خطای قفل 2 نمایش داده می شود . 7)قفل سخت افزاری،قفل سیستم   سپیدار نمیباشد. ب)در صورتی که سیستم ایستگاه کاری باشد: 1)در پنجره ی ورود به   برنامه در قسمت تنظیمات بانک اطلاعاتی و قفل در تنظیمات قفل میبایست تیک روی   آیتم دوم باشد و در کادر خالی ip سیستم سرور یا نام سرور وارد شود. 2)انجام   مراحل خطای قفل 8 جهت رفع خطا نکته *** در صورتی که روی سیستم سرور خطای قفل 2   مشاهده شود و تمامی مراحل جهت رفع خطا طی شود و همچنین روی سیستم دیگری هم تست   شود و مجدد خطای قفل 2 مشاهده شود میبایست تعویض قفل ثبت گردد.  
زمان ورود به برنامه خطای قفل 3 مشاهده میشود، علت چیست؟
الف)در صورتی   که قفل روی سیستمی باشد که خطا میدهد:1)عدم تطابق قفل سخت افزاری و لایسنس موجود در برنامه : فایل لایسنس   موجود در مسیر برنامه را حذف کرده و آخرین سی دی قفل را درون (CD-ROM) قرار داده   و فایل لایسنس را در مسیر برنامه کپی نمایید.نکته *** برای یافتن مسیر برنامه، روی آیکون سپیدار روی دسکتاپ راست کلیک   کرده و open file location را زده،وارد مسیر برنامه میشود.   نکته *** درصورتی که فایل لایسنس با قفل   جدید تطابق داشت و همچنان خطا مشاهده شد سیستم را یکبار ری استارت کنید.   2)با استفاده از مسیر زیر سرویس sct را   restart کرده: my computer manageservice & application services یا   this pcراست کلیک بر روی    ب)در صورتی   که سیستم ایستگاه کاری باشد:   1)عدم   تطابق قفل سخت افزاری و لایسنس موجود در برنامه : فایل لایسنس موجود در مسیر   برنامه را حذف کرده و آخرین سی دی قفل را درون (CD-ROM) قرار داده و فایل لایسنس   را در مسیر برنامه کپی نمایید.   نکته   *** در صورتی که فایل لایسنس و قفل جدید تطابق داشتند و همچنان خطا مشاهده شد   میبایست سرویس sct روی سیستم سرور و همچنین سیستم سرور ری استارت گردد.    
زمان ورود به برنامه خطای قفل 5 مشاهده میشود، علت چیست؟
این خطا روی   سیستم کلاینت که بصورت شبکه به سیستم سرور متصل است مشاهده میشود.  1)در پنجره ی ورود به سیستم درمنوی تنظیم   سرور بانک اطلاعاتی و قفل در قسمت تنظیمات قفل نام سرور قفل اشتباه وارد شده   است:در کادر مربوطه ip سرور قفل را وارد کرده است.   2)روی سیستمی که قفل وجود دارد سرویس قفل   sct نصب نشده است :در سیستم سرور قفل ،با استفاده از سی دی بسته نرم افزاری و از   مسیر زیر ، Service Istaller356 را ران کرده: Auto PlayReqIstallerTinyServiceService   Istaller356.
زمان ورود به برنامه خطای قفل 6 مشاهده میشود، علت چیست؟
الف)در صورتی   که خطا روی سیستمی که قفل وجود دارد مشاهده شود: 1)انجام مراحل خطای قفل 8   ب)در صورتی که خطا روی سیستم ایستگاه کاری   که بصورت شبکه به سرور قفل متصل است مشاهده شود: 1)سرویس قفل دچار مشکل شده است   :در سیستم سرور قفل ،با استفاده از سی دی بسته نرم افزاری و از مسیر زیر ،   Service Istaller356 را ران کرده: Auto PlayReqIstallerTinyServiceService   Istaller356. نکته*** درصورتی که در مرحله ی ری استارت سرویس فوق، unistall کامل   انجام نشد و ناتمام ماند سیستم را ری استارت کرده و مجدد سرویس را ران کرده.   2)در پنجره ی ورود به سیستم درمنوی تنظیم سرور بانک اطلاعاتی و قفل در قسمت   تنظیمات قفل نام سرور قفل یا ip سرور اشتباه وارد شده است:در کادر مربوطه ip یا   نام صحیح سرور قفل را وارد کرده . 3)اشکال در ارتباط شبکه بین کلاینت و سرور:چک   کردن ارتباط شبکه بین کلاینت و سرور با استفاده از دستور PING و رفع مشکل شبکه   4)انجام مراحل خطای قفل 8 5)غیر فعال بودن پروتکل های شبکه مربوط به سرور سپیدار   :روی سیستم سرور و با استفاده از مسیر زیر: راست کلیک بر روی my computer یا   this pc service & applicationsql server configuration managersql   server network configurationprotocols for sepidar میبایست پروتکل های shared   memory و named pipes و tcp/ip در حالت enable باشد. 6) پورت 9050 كه مربوط به   قفل سپیدار است توسط Firewallویندوز ( ایستگاه کاری یا سرور )و یا Firewall آنتی   ویروس سیستم سرور یا ایستگاه کاری بسته شده است:فایروال ویندوز را Off (خاموش)   کرده، برای خاموش کردن فایروال سرور با استفاده از مسیر زیر : control   panelwindows firewalladvanced settingswindows firewall properties در تب های   domail profie ، provate profile ، public profile وضعیت firewall state را off   کرده و apply و در نهایت ok کرده. نکته*** درصورت خاموش نکردن فایروال سیستم یا   آنتی ویروس میبایست پورت 9050 را از مسیر زیر روی سیستم سرور باز کرد: =control   panelwindows firewalladvanced settingsinbound rulesnew rules گزینه ی port را   انتخاب کردهگزینه ی tcp و specific local ports را انتخاب کرده در کادر خالی   9050 نوشته next گزینه ی allow connection را تیک زده next گزینه های domain   ,private و public را تیک زده nextدر قسمت name نامی برای پورت مشخص کرده و سپس   finish را کلیک کرده.  
زمان ورود به برنامه خطای قفل 7 مشاهده میشود، علت چیست؟
1)در صورتی که از قفل   تک کاربره بصورت شبکه استفاده شود و یا اینکه تعداد کاربرانی که بصورت همزمان از   قفل شبکه استفاده می کنند، بیشتر از تعداد کاربر تعریف شده برای قفل باشد این   خطا نمایش داده میشود. 2) در صورتی که قفل تک کاربره باشد و تنها یک سیستم از   قفل استفاده کند در پنجره ی ورود به سیستم در منوی تنظیم بانک اطلاعاتی و قفل در   قسمت تنظیمات قفلتیک را روی قفل بر روی همین ایستگاه کاری قرار داردگذاشته   است.
هنگام اجرای برنامه و انتخاب گزینه تائیدخطای عدم تطابق اكتیوایكس   نمایش داده می شود. راه حل چیست؟  
دلیل: اين   خطا به علت خراب شدن فایل Tiny.ocx می باشد جهت رفع این خطا باید مراحل زیر بر   روی سیستمی كه قفل روی آن قرار دارد  در   صورتی که خطا روی سیستمی که قفل وجود دارد و یا ایستگاه کاری مشاهده شود بعلت   خراب شدن فایل tiny.ocx و یا عدم تطابق ورژن tiny.ocx قفل سخت افزاری سپیدار با   سیستم و یا تداخل فایل tiny.ocx سپیدار با سایر نرم افزارهای مالی خطای فوق   بوجود میاید. 1)ابتدا رویMy Compute یا this pc راست كلیك كرده سپس گزینه   Properties را انتخاب کرده و نوع ویندوز سیستم را مشخص كرده. (64 یا 32 Bit).   سپس با استفاده از سی دی بسته نرم افزاری و از مسیر auto playreqistaller فایل   tiny.ocx را کپی کرده الف)در صورتی که سیستم 32 بیت باشد: وارد مسیر   C:\Windows\System32 شده ،فایل Tiny.ocx موجود را حذف كرده و فایل Tiny.ocx كپی   شده از CD را در همین مسیر جایگزین کرده و سپس در منوی start ویندوز عبارت cmd   را تایپ کرده و روی cmd نمایش داده شده راست کلیک کرده وrun as adminstrator را   کلیک کرده و سپس در صفحه ی باز شده ، دستورRegsvr32 tiny.ocx /u  را تایپ و Enter کرده ، (پس از 32 و ocx   میبایست space را زده) پس از مشاهده پیغام DllRegisterServer in tiny.ocx   succeeded، در همان صفحه دستور Regsvr32 tiny.ocx را تایپ و Enter کرده تا پیغام   DllRegisterServer in tiny.ocx succeeded نمایش داده شود.حال برنامه سپیدار را   باز کرده. ب)در صورتی که سیستم 64 بیت باشد: وارد C:\WindowsSysWOW64 شده ، فایل   Tiny.ocx موجود را حذف كرده و فایل Tiny.ocx كپی شده از CD را در همین مسیر   جایگزین کرده و سپس در منوی start ویندوز عبارت cmd را تایپ کرده و روی cmd   نمایش داده شده راست کلیک کرده و as adminstrator را کلیک کرده و سپس در صفحه ی   باز شده ابتدا عبارت \cdرا تایپ و enter کرده سپس عبارت cd\windows\syswow64 را   تایپ و enter کرده و در نهایت دستور Regsvr32 tiny.ocx /u را تایپ و enter   کرده،(پس از 32 و ocx میبایست space را زده) پس از مشاهده پیغام   DllRegisterServer in tiny.ocx succeeded مجددا در همان صفحه دستورRegsvr32   tiny.ocx تایپ و Enter كرده .حال برنامه سپیدار را باز کرده. 2) اجرای مراحل   خطای قفل 6 نکته*** درصورتی که روی سیستم ،بجز سپیدار نرم افزار مالی دیگری نصب   بود، به مشتری پیشنهاد داده شود که در صورت عدم نیاز، نرم افزار دیگر را حذف و   یا در صورت امکان روی سیستم دیگر نصب انجام دهد در غیر این صورت با هربار اجرای   نرم افزار دیگر زمان ورود به سپیدار خطای قفل 8 مشاهده خواهد شد.        
خطای قفل 10
اين خطا ممكن   است به علت نوسانات الکتریکی پورت USB رايانه شما رخ دهد.  برای رفع این خطا موارد حل خطای قفل 1 را   پیاده بکنید.  
خطای قفل 11:
دلیل :  <p class="MsoListParagraph"   dir="rtl" style="margin-top:0cm;margin-right:36.0pt;   margin-bottom:10.0pt;margin-left:0cm;mso-add-space:auto;text-align:justify;   text-indent:-18.0pt;mso-list:l0 level1   lfo1;direction:rtl;unicode-bidi:embed"><اگر درگاه USB که قفل سخت   افزاری به آن متصل شده است به اشتراک گذاشته شود (Share) خطای قفل 11 رخ می دهد.   روشهاي حل مشكل :  <span   style="text-align: justify; text-indent: -18pt; line-height:   115%;"> <span lang="FA" style="text-align: justify;   text-indent: -18pt; line-height: 115%;">قفل نباید <span   dir="ltr" style="text-align: justify; text-indent: -18pt;   line-height: 115%;">Share<span lang="FA"   style="text-align: justify; text-indent: -18pt; line-height:   115%;">باشد بلکه باید در قسمت تنظیمات ارتباط با قفل، گزینه قفل بر روی   ایستگاه کاری ............ قرار دارد را انتخاب کنید و در کادر <span   dir="ltr" style="text-align: justify; text-indent: -18pt;   line-height: 115%;">IP<span style="text-align: justify;   text-indent: -18pt; line-height: 115%;"> <span lang="FA">کامپیوتری   که قفل بر روی آن قرار دارد را وارد کنید.

امیدواریم مطلب با براتون مفید باشه و در جهت رفع خطا قفل سپیدار به شما کمک کرده باشیم...

اگر موفق نشدید پس با ما تماس بگیرید :

09190910517

02191099150