معافیت مالیاتی 30 ساله عربستان برای شرکت هایی که دفتر مرکزی خود را به ریاض منتقل کنند

+ عربستان سعودی این هفته اعلام کرد که مشوق های مالیاتی جدیدی برای شرکت های خارجی که دفتر مرکزی منطقه ای خود را در این کشور مستقر می کنند، از جمله معافیت 30 ساله برای مالیات بر درآمد شرکت ها، ارائه می دهد. این جدیدترین اقدام عربستان برای جذب سرمایه گذاری و نیز متخصصان بین المللی به این کشور است.

+ هدف این برنامه جذب شرکت‌های چندملیتی برای راه‌اندازی RHQ در عربستان سعودی به عنوان قطب تجاری، صنعتی و سرمایه‌گذاری پیشرو برای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، با ارائه طیف وسیعی از مزایا و خدمات پشتیبانی ممتاز است که قدرت رقابت بین المللی این کشور را افزایش می دهد.

+ وزیر اقتصاد عربستان می‌گوید: عربستان سعودی شرکت‌هایی را در اولویت قرار می‌دهد که مشاغل با کیفیت بالا در این کشور ایجاد می‌کنند.

+ این کشور پیش­تر در فوریه 2021 اعلام کرده بود که هر شرکت خارجی که دفتر مرکزی منطقه ای خود را تا آغاز سال 2024 در عربستان سعودی نداشته باشد، از تجارت با نهادهای دولتی منع خواهد شد.

+ تلاش های ولیعهد عربستان برای دور کردن اقتصاد از نفت با ایجاد صنایع جدیدی که برای سعودی‌ها شغل ایجاد می‌کند، موجب تشدید رقابت پادشاهی سعودی با قطب تجاری منطقه‌ یعنی امارات متحده عربی شده است.