کل مقالات و رویداد ها


توابع اکسل در حسابداری

توابع اکسل در حسابداری

اکسل یکی از ابزارهای قدرتمند برای حسابداران است که با استفاده از فرمول‌های آن می‌توان کارهای محاسباتی پیچیده را به سادگی انجام داد. در این مقاله، ما به بررسی فرمول‌های کلیدی اکسل که می‌توانند به حسابداران در انجام وظایف خود کمک کنند، می‌پردازیم...

هشدار به صاحبان مشاغل برای سامانه مودیان

هشدار به صاحبان مشاغل برای سامانه مودیان

در این جا به تغییرات مهمی که از اول دی ماه ۱۴۰۲ در سامانه مودیان اعمال شده می‌پردازیم و به صاحبان مشاغل هشدار می‌دهیم که نسبت به ارسال اطلاعات فاکتورهای خود در سامانه و همچنین به‌روزرسانی سیستم‌های فروشگاهی خود اقدام کنند.

حقوق کارکنان 24 ساعت کار و استراحت

حقوق کارکنان 24 ساعت کار و استراحت

کارکنانی که 24 ساعت کار و 24 ساعت استراحت می کنند، شغلشان مختلط محسوب می شود، در واقع نوبت کاری نیست. روش محاسبه به این صورت است که مازاد بر 44 ساعت در هفته باید به آنها اضافه کاری پرداخت شود و همینطور برای ساعتی که حدفاصل بین ساعت 22 شب تا 6 صبح واقع شده، شب کاری پرداخت شود.

قوانین مالیاتی انحلال شرکت

قوانین مالیاتی انحلال شرکت

آخرین مدیران مشترکا موظفند "قبل از تاریخ تشکیل مجمع جهت تصمیم انحلال"، اظهارنامه ای حاوی اطلاعات مربوط به دارایی و بدهی ها در تاریخ دعوت تنظیم و به اداره امور مالیاتی تسلیم کند.

نسخه 5/9/0 نرم افزار سپیدار منتشر شد

نسخه 5/9/0 نرم افزار سپیدار منتشر شد

نسخه جدید با مهم‌ترین تغییرات زیر در باشگاه مشتریان قرار گرفت:امکان وارد کردن سه صفر در اعداد با کلید میانبرآپدیت واحد سنجش طبق آخرین دستورالعمل سامانه مودیانامکان کنترل قیمت فروش نسبت به آخرین قیمت خریدامکان شارژ تنخواه از محل سایر دریافت هاامکان ارسال کد شعبه طرف حساب در الگوهای صورتحساب سامانه مودیان

درج سه صفر در سیستم حسابداری سپیدار (جدید)

درج سه صفر در سیستم حسابداری سپیدار (جدید)

در دنیای پرتلاطم و همیشه در حال تغییر حسابداری، هر آپدیت و به‌روزرسانی می‌تواند تفاوتی بزرگ ایجاد کند. امروزه، با ارائه به‌روزرسانی جدید نرم‌افزار حسابداری سپیدار به نسخه 5.9.0، شاهد یک تحول بزرگ هستیم؛ تحولی که برای مدت‌ها منتظرش بودیم: امکان درج سه صفر در سیستم حسابداری مالی سپیدار.

سیستم مالی صنعتی یا سنتی؟

سیستم مالی صنعتی یا سنتی؟

- این بخش به بررسی تحولاتی می‌پردازد که حسابداری مدرن به دنبال داشته و چگونگی افزایش کارایی و دقت در کسب‌وکارها به لطف فناوری‌های نوین. مقایسه‌ای بین روش‌های سنتی و ابزارهای مدرن، نشان‌دهنده تفاوت‌های قابل توجه در زمینه زمان، دقت و بهره‌وری است.

سرگذشت یک حسابدار

سرگذشت یک حسابدار

من رضا هستم، یک حسابدار در یک شرکت بازرگانی مهم در شهر تهران. روزهایم پر از اعداد، گزارش‌های مالی و جلسات بی‌پایان است. اما زندگی من فقط این نیست. در پشت این میز حسابداری، داستان‌ها و رویاهایی نهفته است که کمتر کسی از آن‌ها خبر دارد.زندگی من مانند دفتر حسابی پر از ارقام و معادلات است. هر روز سعی می‌کنم تا تعادل بین کار و زندگی شخصی‌ام را حفظ کنم. صبح‌ها با فنجان چایی داغ و روزنامه شروع می‌شود و شب‌ها با مطالعه کتابی در چراغ مطالعه به پایان می‌رسد.