برای انتقال اطلاعات از یک سیستم حسابداری به سیستم حسابداری دیگر می‌توانید از فایل‌های اکسل به عنوان واسطه استفاده کنید. در زیر چند مرحله برای انجام این کار آمده است:

عملیات کانورت اطلاعات به سیستم سپیدار

1. تهیه فایل اکسل از سیستم حسابداری فعلی: از سیستم حسابداری فعلی خود، داده‌های مورد نظر را استخراج و در فایل اکسل ذخیره کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مهم مانند حساب‌ها، تراکنش‌ها، مشتریان، و اقلام موجود باشند.

2. آماده‌سازی داده‌ها در اکسل:
- فرمت داده‌ها را برای سازگاری با سپیدار آماده کنید. این شامل تطابق فیلدها، تبدیل تاریخ‌ها و اطلاعات مورد نیاز برای وارد کردن به سپیدار می‌شود.

3. استفاده از قابلیت‌های واردکردن در سپیدار:
- در سپیدار، از قابلیت‌های واردکردن اطلاعات استفاده کنید. این قابلیت معمولاً از منوی دریافت یا ارسال مدیریت داده‌ها در سیستم قابل دسترسی است.

4. پیکربندی نقشه ورودی:
- سپیدار ممکن است قابلیت پیکربندی نقشه‌های ورودی داشته باشد. این به شما این امکان را می‌دهد که فیلدهای داده‌های اکسل را با فیلدهای معنی‌دار در سپیدار مطابقت دهید.

5. واردکردن داده‌ها:
- داده‌های آماده شده را از طریق اکسل وارد سپیدار می گردند.

6. بررسی و اصلاح:
- بررسی کنید که آیا داده‌ها به درستی وارد شده‌اند یا نه. اگر نیاز به اصلاحاتی دارید، ممکن است بخواهید داده‌ها را ویرایش یا تنظیم کنید.

7. تست و تأیید:
- پیشنهاد می‌شود یک تست کوچک انجام داده و صحت و سلامت داده‌ها را تأیید کنید.

اگرچه این روند معمولاً از طریق فایل‌های اکسل صورت می‌گیرد، اما برخی سیستم‌های حسابداری ممکن است امکان اتصال مستقیم به یکدیگر را از طریق رابط‌های برنامه نویسی (API) نیز داشته باشند که این امر می‌تواند فرآیند را سریع‌تر و دقیق‌تر کند.

برای مشاوره با متخصصان سپید سیستم تهران برای انتقال دیتاها به سیستم سپیدار (کانورت) با 02191099150 یا 09190910517 تماس بگیرید.